Polska Liga Curlingu

System ligowy organizowany pod patronatem Polskiej Federacji Klubów Curlingowych jest podzielony na dwie klasy rozgrywkowe. Celem PLC jest stworzenie w Polsce systemu współzawodnictwa w curlingu, które będzie pobudzać rozwój sportowy i organizacyjny tej dyscypliny w naszym kraju.

PLC podzielona jest na dwie części - kobięcą i męską. Mężczyźni toczą rozgrywki w dwóch klasach rozgrywkowych, kobiety w jednej. W ramach PLC rozgrywana jest jedna runda "każdy z każdym". Po zakończeniu wszystkich kolejek ustalana jest tabela końcowa. O kolejności zespołow decydują kolejno: punkty (zwycięstwo 2p, remis 1p, porażka 0p), punkty zdobyte w meczach bezpośrednich, DSC. Jeżeli te możliwości zostaną wyczerpane następuje losowanie wykonywane przez organizatorów. 

Najlepsza drużyna męska i kobieca otrzymuje tytuł mistrza Polskiej Ligi Curlingu. Dwa najsłabsze zespoły z I ligi męskiej zostają relegowane do II ligi. Mistrz oraz vicemistrz II ligi zapewnia sobie miejsce w I lidze w kolejnym sezonie. Kontynuację drużyny uznaje się w przypadku, gdy w kolejnym sezonie zostanie zgłoszona większość zawodników grających w zespole w poprzednich rozgrywkach. 

W sezonie 2018/2019, ze względu na rozszerzenie formuły PLC, w dniach 28-30 września na hali przy ul. Śnieżnej 10 w Łodzi zostanie rozegrany Turniej Kwalifikacyjny. O 3 wolne miejsca w obu kategoriach rywalizować będzie 11 zespołów męskich oraz 4 kobiece.

Mecze Polskiej Ligi Curlingu rozgrywane są w weekendy od listopada do marca. Harmonogram, skład i aktualne wyniki zostaną podane wkrótce.

 

Sezon 2017/2018 - mężczyźni

Sezon 2017/2018 - kobiety