Wraca Polska Liga Curlingu!

Po ponad roku przerwy w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu, a ponad dwóch lat od ostatnich żeńskich rozgrywek ligowych, powracamy! Zmagania ligowe w sezonie 2021/2022 rozpoczną mecze 1. PLC Kobiet i 3. PLC Mężczyzn, już w najbliższy weekend (01.10-03.10).

W zawodach 1. PLC Kobiet zobaczymy cztery drużyny, które rozegrają ligę systemem double round-robin. Drużyna sklasyfikowana na pierwszym miejscu po rozegraniu sześciu spotkań zdobędzie tytuł Mistrzyń 1. PLC Kobiet oraz, wraz z kolejnymi dwoma zespołami klasyfikacji końcowej, uzyska bezpośredni awans do Ekstraligi Kobiet. Czwarta drużyna 1. PLC Kobiet będzie zmuszona walczyć o awans do Ekstraligi w meczu barażowym.

W rozgrywkach 3. PLC Mężczyzn udział weźmie dziewięć zespołów, które zmierzą się systemem round-robin w dwóch grupach. Następnie po dwie drużyny z obu grup zagrają ze sobą w tzw. championship pool. O końcowych lokatach na podium zadecydują mecze finałowe. W związku z modernizacją systemu rozgrywek ligowych, który rozpoczyna obecny sezon PLC, dwie najlepsze drużyny 3. PLC Mężczyzn na koniec sezonu uzyskają kwalifikację do 2. PLC Mężczyzn, natomiast trzecia i czwarta drużyna klasyfikacji końcowej rozegra między sobą baraż o ostatnie miejsce na tym poziomie rozgrywkowym.

Lista startowa

1. PLC Kobiet

AZS Nogły (Gliwice)

MCC Schroeder (Warszawa)

POS Rybicka (Łódź)

POS Szeliga-Frynia (Łódź)

3. PLC Mężczyzn

Grupa A

DKC Kubik (Świdnica)

POS Daszkowski (Łódź)

POS Szeliga (Łódź)

WAR Gumiński (Warszawa)

Grupa B

DKC Pietrzak (Świdnica)

MCC Gęśla (Warszawa)

MCC Tarczyński (Warszawa)

POS Frynia (Łódź)

POS Gowin (Łódź)

Wszystkie wyniki dostępne na: www.curlingevent.com