Wizyta WCF

Z przyjemnością informujemy, że 3 grudnia gościliśmy w Łodzi Panią Prezydent Kate Caithness i Wiceprezydenta Benta Ramsfjella z World Curling Federation .

Jednym z punktów programu wizyty było spotkanie z udziałem delegatów WCF oraz członków zarządu PFKC i trojga przedstawicieli Polskiego Związku Curlingu.

Po roboczym lunchu Adela Walczak i Kasper Knebloch z Curling Łódź zaprezentowali delegatom z WCF ich (i nasząJ) największą dumę – halę curlingową przy ul. Śnieżnej 6/8. Obiekt, cała inwestycja oraz determinacja inwestorów zrobiły na gościach duże wrażenie, którym z pewnością podzielą się z całym światem.

Na zakończenie, Kasper i Adela – odwożąc gości do Warszawy – zorganizowali jeszcze krótkie odwiedziny na Zimowym Narodowym, aby zaprezentować dwa tory do curlingu stanowiące już kolejny rok z rzędu formę rozrywki i promocji curlingu dla wszystkich mieszkańców stolicy. Ich operatorami są PFKC oraz niezawodni instruktorzy curlingu z Media Curling Club Warszawa. I tym razem udało się nam zaskoczyć przedstawicieli WCF, którzy byli zdumieni i zachwyceni taką inicjatywą, lokalizacją, pomysłem i skalą przedsięwzięcia – przyznali, że czegoś takiego nie widzieli na całym świecie.

Mamy nadzieję, że wizyta tak znamienitych gości przyczyni się w jakikolwiek sposób do poprawy kondycji polskiego curlingu i wyrównania szans dla wszystkich w tej dziedzinie.