Regulamin Ogólny Zawodów PFKC

Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali swoje uwagi do projektu regulaminu rozesłanego w grudniu. Zdecydowana większość Waszych poprawek została uwzględniona, mamy nadzieję, że w załączonym regulaminie nie ma już błędów i nadaje się do stosowania w wydarzeniach organizowanych bezpośrednio przez PFKC. Zachęcamy także do korzystania z zapisów tego regulaminu przez kluby i inne podmioty organizujące zawody curlingowe.

Najwięcej dyskusji wewnętrznych wywołał zapis o oświadczeniu/badaniach lekarskich. Zdecydowaliśmy się na formę oświadczenia - z jednej strony jest ono dla organizatorów niewielkim zabezpieczeniem na wypadek niezawinionego zdarzenia, z drugiej strony nie uważamy za stosowne wymagać badań lekarskich, skoro taki obowiązek dotyczy jedynie zawodów organizowanych przez Polski Związek Sportowy. Póki co takiego statusu nie mamy, więc nie będziemy nakładać na siebie i uczestników zawodów dodatkowych obowiązków.

Pozdrawiamy serdecznie i obyśmy mieli jak najszybciej okazję przetestować ten regulamin w praktyce:-). Do zobaczenia na lodzie!

Zarząd PFKC