PLC: Trzy wygrane KKC

Po rozegraniu pierwszych trzech kolejek Polskiej Ligi Curlingu na prowadzeniu znajduje się drużyna Krakowskiego Klubu Curlingowego (skip M. Chudziński). Krakowianie wygrali wszystkie swoje mecze i jako jedyna drużyna w lidze mają komplet punktów. Tak początek ligowych zmagań w wykonaniu swojeje drużyny ocenia skip KKC:

"Bardzo cieszymy się z kompletu zwycięstw, taki mieliśmy plan na pierwszy ligowy weekend. Wymagające warunki i dobre zagrania przeciwników powodują że tym bardziej doceniamy te wygrane. Pierwsze miejsce na tym etapie ligi to miła nagroda. Cieszy dobra skuteczność, ale mamy jeszcze nad czym pracować w nowym roku aby walczyć o kolejne cele."  

W tabeli za plecami krakowskiego zespołu znajdują się faworyci rozgrywek druga i pierwsza drużyna poprzedniego sezonu czyli odpowiedni ŚKC Katowice (B. Dzikowski) oraz POS Łódż (A. Grzelka).

Kolejne mecze zostna rozegrane w dniach 7-8 stycznia. Spośród zaplanowanych na ten termin meczy najciekawiej zapowiada sie pojedynek aktualnega lidera rozgrywek z triumfatorem poprzedniej edycji PLC (7.01 godz. 18). Zapraszamy do kibicowania!

 

Wyniki:

BKC Bełchatów (Bartosik) - BKC Bełchatów (Janczar) 9 : 4

KKC Kraków (Chudziński) - KS Warszowice (Ząbczyk) 8 : 5

BKC Bełchatów (Janczar) - KKC Kraków (Chudziński) 4 : 8

KKC Kraków (Chudziński) - BKC Bełchatów (Bartosik) 9 : 8

KS Warszowice (Ząbczyk) - BKC Bełchatów (Janczar) 12 : 5

BKC Bełchatów (Bartosik) - KS Warszowice (Ząbczyk) 10 : 5