Para Walczak/Augustyniak wygrywa Puchar PFKC!

Zwycięstwem pary Walczak/Augustyniak zakończył się Finał Turnieju o Puchar PFKC par mieszanych! W finałowej rozgrywce padł wynik 10-2, drugie miejsce przypadło parze Szeliga-Frynia/Frynia. Mecz o trzecie miejsce przyniósł wiele emocji, ostatecznie brązowe medale wywalczyła para Grzelka/Grzelka, pokonując 9-8 parę Dyderska/Telak. Tym samym wszystkie miejsca na podium zajęły pary reprezentujące POS Łódź.

Gratulacje!

Komplet wyników dostępny jest na stronie Curlingevent.com

Kilka słów od złotej medalistki Adeli Walczak: „Do turnieju podeszliśmy z dużą pewnością siebie, podbudowani naszymi ostatnimi wynikami na polskim lodzie i świadomi swoich mocnych stron - przede wszystkim celnych wybić, które potrafią w jednej chwili odmienić o 180 stopni losy enda. Dzisiejsze zwycięstwo jest dla nas zwieńczeniem kilku sezonów solidnej pracy. Podekscytowani czekamy na decyzję Światowej Federacji Curlingu w sprawie naszego startu w kwalifikacjach do MŚ.”

Głos oddajmy zdobywcom srebrnych medali Turnieju o Puchar PFKC par mieszanych - Marta Szeliga - Frynia i Paweł Frynia:

„Do turnieju przystępowaliśmy bez żadnych oczekiwań. Jedyne czego chcieliśmy to to, aby Marta nie straciła równowagi, nie miała mroczków przed oczami, była w stanie normalnie oddychać, a Paweł nie padł od szczotkowania WSZYSTKICH kamieni ;) Ale w ten weekend udało nam się zdecydowanie więcej, niż się spodziewaliśmy. Jesteśmy niezwykle dumni ze srebra i na pewno w parach mieszanych nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.”

Na koniec kilka słów od zdobywcy brązowego medalu Aleksandra Grzelki tuż po wygraniu meczu: „Do turnieju podchodziliśmy bez większych oczekiwań. Ten sezon jest dla nas trudniejszy pod kątem wspólnych treningów i zgrania się, dlatego cieszy nas, że zaszliśmy tak wysoko. Mieliśmy nawet szanse, żeby zachaczyć o finał, wiele naszych meczów toczyło się do ostatniego kamienia. Turniej był emocjonujący, po dość słabym początku, dwóch przegranych meczach, byliśmy w stanie się podnieść, dogonić czołówkę i wywalczyć brązowy medal. Cieszymy się z takiego rezultatu!”