Odwieszenie Polskiej Ligi Curlingu

Drodzy Curlerzy,

 Wydaje się, że w najbliższym czasie nie musimy obawiać się całkowitego zamknięcia lub znacznego ograniczenia działalności sportowej. Jednocześnie nie pojawiały się większe ogniska COVID-19 w środowisku curlingowym. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podejmujemy próbę rozegrania Polskiej Ligi Curlingu we wszystkich kategoriach (mężczyzn, kobiet i par mieszanych).Zakładamy, że rozgrywki odbędą się w formule kilku spotkań weekendowych dla każdej z lig. Zaczynając w styczniu, rozgrywki powinny zakończyć się w kwietniu. Planujemy utrzymanie podziału na trzy ligi męskie, dwie kobiece i dwa lub trzy poziomy rozgrywkowe w parach. 

Planowane weekendy ligowe:

 •  23-24.01.2021
 •  06-07.02.2021
 •  06-07.03.2021
 •  13-14.03.2021
 •  20-21.03.2021
 •  27-28.03.2021
 •  16-18.04.2021
 •  23-25.04.2021

 Jeżeli nie uda nam się zmieścić harmonogramu rozgrywek w sobotach i niedzielach ww. weekendów, rozgrywki będą się rozpoczynały w piątki, dla drużyn, które zadeklarują taką możliwość.Rozgrywki męskie zostaną poprzedzone meczami barażowymi, zgodnie z wcześniejszymi komunikatami.W przypadku wszystkich kategorii rozgrywek prosimy o potwierdzenie gotowości do gry zarówno drużyny zgłoszone w sezonie 2019/20 oraz te zespoły, które zgłosiły się do rozgrywek w przerwie międzysezonowej. Zapraszamy do udziału także zupełnie nowe zespoły, które zostaną przyłączone do najniższej klasy rozgrywkowej.Przydział do rozgrywek kobiecych uwzględnia wyniki turnieju kwalifikacyjnego rozegranego w Łodzi w pierwszej części roku.Przydział do rozgrywek par mieszanych nastąpi na podstawie rankingu uwzględniającego wyniki turniejów par w obecnym i poprzednim sezonie.Zmiany w składzie możliwe są w zakresie określonym w Regulaminie PLC. Jednocześnie informujemy, że z uwagi na pandemię COVID-19, wyjątkowo w tym sezonie, można zgłosić skład sześcioosobowy.

Prosimy o potwierdzenie gotowości do gry w formie maila przesłanego na adres liga@pfkc.pl do 15 grudnia br.

 Z uwagi na konieczność niezwłocznego opracowania harmonogramu i zarezerwowania lodowiska, prosimy o przemyślane decyzje i jednocześnie informujemy, że ew. częściowy zwrot wpisowego możliwy jest w wysokości:

 •  maks. 75% zwrotu w przypadku wycofania się na 10 dni przed zawodami,
 •  maks. 50% zwrotu w przypadku wycofania się na tydzień przed zawodami,
 •  bez możliwości zwrotu w przypadku wycofania się w ostatnim tygodniu przed zawodami.

Drużyny, które przedstawią zaświadczenie ze strony pacjent.gov.pl o tym, że więcej niż trzech zawodników przebywa w obowiązkowej izolacji lub na kwarantannie, nie później niż na 48h przed meczem, będą miały możliwość zmiany terminu meczu bez konsekwencji. W pozostałych przypadkach (1 lub 2 chorych zawodników, powiadomienie w przeddzień albo w dniu meczu) wynik meczu zostanie zweryfikowany jako walkower dla przeciwnika. 

Zarząd PFKC