Najważniejsze zawody curlingowe w kategoriach juniorskich na lodowisku Curling Łódź

 

W dniach 22 października i 9 listopada br. w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 21) zorganizowane przez Polską Organizację Sportową. W zawodach triumfowały zespoły AZS PŚ Gliwice w składzie Maksymilian Szewczyk (skip), Dominik Szmidt, Mateusz Grymel i Robert Kamiński oraz POS Łódź w składzie Julia Dyderska (skip), Karolina Skurnica i Maryna Barton.

Wcześniej,  w dniach 15-17 października, na łódzkiej hali curlingowej o medale rywalizowali najmłodsi polscy curlerzy. Zawody stały na wysokim poziomie i obfitowały w efektowne zagrania i niespodziewane zwroty akcji. W turnieju wzięło udział 9 męskich i 6 żeńskich drużyn z wszystkich polskich ośrodków szkolenia młodzieży.

W kategorii dziewcząt nie było drużyny bez porażki, a najrówniejszą formę zaprezentowały zawodniczki zespołu Gdańsk Curling Club w składzie Jagoda Ejsmont, Kalina Ejsmont i Julia Skowrońska, wyprzedzając drużyny KS Warszowice (Magdalena i Wiktoria Herman, Paulina i Małgorzata Frysz) oraz POS Łódź (Aleksandra Bartczak, Weronika Musiał, Monika Kozera, Martyna Szymanowska). Wśród chłopców komplet zwycięstw odnieśli zawodnicy AZS Gliwice w składzie Mateusz Grymel, Mateusz Kowalczyk i Maks Szewczyk, pokonując w finale drużynę POS Łódź (Bartłomiej Mosiołek, Antoni Frynia, Kacper Mucha, Jan Witkowski). Brąz trafił do KS Warszowice (Kamil Rokita, Kamil Musiał, Juliusz Szweda, Szymon Rokita).

Po zakończeniu zmagań drużynowych do gry przystąpiło dwanaście par. Zawody ponownie dostarczyły ogromnych emocji. W meczu o pierwsze miejsce zwyciężyli Martyna Szymanowska i Szymon Figatowski (POS Łódź), mimo że po czterech partiach przegrywali 0:4. Drugie miejsce zajęło rodzeństwo Maja i Antoni Frynia (również z POS Łódź) a brąz zdobyła  gliwicko-warszowicka para - Magdalena Herman i Mateusz Grymel.

Dobrze zaprezentowały się także pozostałe łódzkie zespoły, zajmując czwarte miejsce wśród dziewcząt, piąte i szóste wśród chłopców oraz piąte i szóste w parach. POS Łódź zwyciężył w klubowej klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wyprzedzając KS Warszowice oraz AZS Gliwice.

Zawody zorganizowały Polska Organizacja Sportowa i Polska Federacja Klubów Curlingowych przy wsparciu Zarządu Województwa Łódzkiego.

Turniej wsparły także Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. PSE są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. Spółka odpowiada za bilansowanie systemu elektroenergetycznego oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury sieciowej wraz z połączeniami transgranicznymi. Więcej informacji o PSE i ich działalności przeczytać można na https://raport.pse.pl/.