Juniorzy młodsi powalczą o medale w curlingu

Z przyjemnością informujemy, że w najbliższych dniach do Łodzi przyjadą młodzi curlerzy z całego kraju, aby rywalizować o tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych.

W najbliższy piątek i w sobotę (15-16 października) na lodowisku Curling Łódź przy ul. Śnieżnej 10 swoje umiejętności zaprezentuje 9 męskich i 6 żeńskich zespołów z Gdańska, KS Warszowice, Dolnośląski Curling - DKC "Dzik" Świdnica, AZS Gliwice, Krakowski Klub Curlingowy, Curling Warszawa oraz oczywiście z Łodzi. W przypadku zespołów ze Świdnicy i z Krakowa będą to debiutanckie występy w tej kategorii wiekowej, zespoły ze Śląska i z Gdańska od lat nadają ton rozgrywkom juniorskim. POS Łódź reprezentować będą trzy drużyny męskie i dwie żeńskie - liczymy na dobre występy wszystkich zespołów, szczególnie liczymy na medale najbardziej utytułowanej drużyny pod wodzą Kacper Dyderski, która bronić będzie tytułu mistrzów Polski juniorów młodszych zdobytego w ubiegłym roku w Gliwicach.

W niedzielę (17 października) zawodnicy z Łodzi, Warszowic, Gdańska i Warszawy rywalizować będą w młodszej, ale również olimpijskiej konkurencji par mieszanych. 12 par rozegra trzy rundy systemem szwajcarskim, a zwycięzców turnieju poznamy około 20.00. We wszystkich konkurencjach zawodnicy rywalizować będą o medale Mistrzostw Polski, a także o punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego. Dokładny harmonogram rozgrywek i wyniki na żywo można znaleźć na stronie https://curlingevent.com/event/MPJM2021, jednak wszystkich miłośników curlingu zapraszamy do kibicowania na lodowisku - wstęp wolny.

Zawody organizuje Polska Organizacja Sportowa i Polska Federacja Klubów Curlingowych przy wsparciu Województwo Łódzkie.

Turniej wspierają także Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - PSE są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Zakres jej odpowiedzialności określony jest w ustawie Prawo energetyczne. PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. Spółka odpowiada za bilansowanie systemu elektroenergetycznego oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury sieciowej wraz z połączeniami transgranicznymi. Spółka udostępnia także, na zasadach rynkowych, zdolności przesyłowe dla realizacji wymiany transgranicznej. Według danych na koniec 2020 r. w posiadaniu PSE jest ponad 15 tys. kilometrów linii oraz 109 stacji energetycznych. Więcej informacji o PSE i ich działalności przeczytać można na https://raport.pse.pl/.